Get Adobe Flash player

Okružní Plavby po moři, na lodích po Karibiku, Středozemním moři i v Pacifiku.

Báječné okružní plavby! Nechte se hýčkat vlnami mořské vody

Milujete moře a okružní plavby vaše zdi od dětských let zdobily romantické plachetnice? Je čas si splnit ten nejkrásnější sen. Romantické okružní plavby! Skvostná svatební cesta, úžasná dovolená, luxusní zážitek. To všechno a mnohem víc Vám nabízí komfortní plovoucí hotel. Za fantastické ceny splynete s nevšední atmosférou, kterou nezažijete nikde jinde. Okružní plavby – kombinace pobytového a poznávacího zájezdu.

 

Plavby po moři! Obejměte duhuOkružní plavby

 

Překrásné barvy duhy se budou mísit se zlatou sluneční září obklopující exkluzivní výletní loď. Jen pohled na kolosy podobné těm nejmodernějším hotelovým domům budí respekt a neskonalou touhu vstoupit na palubu tohoto úžasného monstra.

Zemřít a nezažít plavby po moři - nemyslitelné. Prožijte s námi po celý týden úchvatné noční plavby a nezapomenutelnou atmosféru v šesti přístavech. Středomoří, Karibik nebo Severní Evropa? Výběr je na Vás! Plavby po moři – báječné koření Vašich zážitků.

 

Nechte se pohoupat rozpustilými vlnami! Dovolená na lodi

 

Za velmi výhodné ceny se Vám nabízí dovolená na lodi. V létě nebo v zimě jsou plavby v oblasti Arabského poloostrova, Indického oceánu a v Asii velmi krásné a zažijete nepopsatelně krásnou atmosféru v náruči nekonečného moře. Dovolená na lodi patří mezi ty zážitky, které si natrvalo uchováte ve své mysli. Komfortní ubytování, kajuta s balkónem, chutné jídlo, nádherné fakultativní výlety, máte k dispozici palubní časopis, kde se dovíte vše potřebné.

 

Nesníme – prožíváme! Plavby po Středozemním moři

 

Loď v přístavu je v bezpečí, ale proto se lodě nestaví. Loď musí vyplout a brázdit tyrkysové vody oceánů a moří. Proto se staví, proto lidé po nich touží. Plavby po středozemním moři – sladká dovolená, nezapomenutelné zážitky. Přemýšlíte o originálním dárku pro svou drahou polovičku? Neznáme vhodnější dárek než své milované ženě či muži nabídnout týdenní pobyt na exkluzivní lodi.

Plavba lodí kombinuje pobytový a poznávací zájezd.

Nejčastěji nabízíme 7 noční plavby, kdy lze navštívit po čas plavby až šest přístavů. Nejoblíbenější trasy jsou ve Středomoří a v Karibiku, ale v oblibě je dohánějí plavby v nových oblastech – v severní Evropě přes léto a v zimě plavby v oblasti Arabského poloostrova, Indickém oceánu či plavby v Asii.
Firemní klientele bychom však doporučily kratší plavby, 3 až 5 noční na jaře a na podzim nebo si vybrat z mimořádných cenových nabídek pro 7 noční plavby, které právě nabízíme – jedná se o plavby ve Středomoří a z Dubaje

Okružní plavby na lodích Costa

Několik užitečných rad pro plavby lodí

Vítejte ve světě plaveb v italském stylu – „Cruising Italian Style“. Naši hosté z celého světa si užívají plavbu v italském duchu. Ať Vy nebo Vaši spolucestující pocházíte odkudkoliv, jedno Vás spojuje – touha zažít nazapomenutelnou dovolenou. A ať jste jakéhokoliv věku, vždy Vás na našich lodích čeká neformální a přátelská atmosféra. Svůj čas na lodi můžete trávit aktivně nebo prostě jen tak v klidu odpočívat, volba je jen na Vás.

Mezinárodní hostitelský program

Přáním společnosti Costa je, abyste si svou dovolenou opravdu užili, a tak je na každé plavbě přítomen hostitelský personál zaměřený na potřeby našich anglicky, francouzsky, německy, italsky a španělsky mluvících hostů z celého světa. Portugalsky a rusky mluvící hostitelský personál je jenom na některých lodích. Váš hostitel nebo hosteska jsou zde jen pro Vás, aby Vám maximálně zpříjemnili Vaši plavbu. Pokud kdykoliv potřebujete jejich asistenci, kontaktujte je prosím.

Zavazadla a co si vzít sebou

Co si zabalit na okružní plavby

Oblečení na lodi: během dne Vám doporučujeme neformální oblečení, sportovní oblečení nebo plavky a pohodlné boty. Během večerů může být na moři chladno a proto byste si měli sebou vzít i svetr, sako nebo bundu. Ačkoliv v hlavních restauracích, halách a společenských místnostech není dovoleno chodit v plavkách, na snídani nebo na oběd můžete jít do restaurace v kraťasech. Na všechny pasažéry se vztahuje požadavek být obuti vždy při pohybu po lodi. Na večerní oděv nejsou sice žádné přísné požadavky, ale v lodních novinách naleznete pro každý večer doporučení neformálního nebo formálního oblečení. Během každé plavby zažijete jeden nebo dva gala večery, během kterých užijete i společenské a elegantní oblečení.

Výlety na pevnině: pro výlety na pevnině budete potřebovat neformální nebo sportovní oblečení a pohodlné boty. Pro případné návštěvy kostelů, mešit nebo jiných náboženských staveb nebo památek bude nutné umírněnější oblečení.

V tělocvičně nebo fitnes: pro sportování budete potřebovat vhodné oblečení a obuv s nešpinící podrážkou.

Na pláži: na cestu si nemusíte sebou balit plážovou osušku. Pro cesty na pláž nebo na výlety budete vybaveni osuškou na lodi. Osušky jsou také k dispozici na horních palubách, u bazénů, u sprch v telocvičně nebo fitnes centru.

Zavazadla

Doporučujeme Vám vzít si sebou jedno velké zavazadlo na osobu. Na loď je přísně zakázáno vzít následující předměty: zbraně a munici, výbušniny, ohňostroje a světlice, stlačený nebo kapalný plyn (hořlavý, nehořlavý, chladiva, dráždidla, jedovaté plyny) jako např. plynové náplně pro tábornické plynové vařiče, pistole na světlice, startovací pistole, infekční nebo jedovaté látky, žíraviny, radioaktivní látky a jakékoliv ostré předměty, které by mohly být použity jako zbraně.

Visačky na zavazadla: ve Vašich cestovních dokumentech naleznete barevné samolepící visačky na zavazadla, které obsahují Vaše jméno a číslo kajuty. Tyto visačky umístíte na držadla Vašich zavazadel ještě před příjezdem do přístavu nalodění. Zavazadla opatřená visačkami odevzdáte v přístavu při odbavení, během nalodění Vám budou dopravena přímo do Vaší kajuty.

Příruční zavazadla: ve Vašem příručním zavazadle musíte mít své případné léky a brýle. Do příručního zavazadla doporučujeme umístit též toaletní potřeby, cennosti, fotoaparáty a křehké předměty.

Pojištění zavazadel: Vaše zavazadla by měla být pojištěna do výše hodnoty Vašeho osobního majetku. V případě zdržení, ztráty nebo poškození zavazadel budete uplatňovat plnění z Vašeho cestovního pojištění. Odpovědnost společnosti Costa je omezena mezinárodními konvencemi, viz Všeobecné podmínky.

Dokumenty

Cestovní dokumenty

Před okružní plavbou obdržíte cestovní dokumenty, které budou obsahovat:

- lodní lístek (Cruise ticket)

- naloďovací formulář (Boarding form)

- visačky na zavazadla (Baggage tags)

- letenky (pokud jsou součástí zájezdu)

- poukazy (Vouchers) na služby na pevnině (pokud jsou součástí zájezdu)

Cestovní dokumenty budou dále obsahovat konkrétní informace o Vaší plavbě a další související informace, jako např. jak se dostat do přístavu nalodění, informace o parkování Vašeho auta a telefonní čísla na loď. Dále tam naleznete informace o počasí v navštívených destinacích, informace o službách na lodi, které si můžete rezervovat ještě před plavbou a úplný přehled všech fakultativních výletů na pevnině včetně jejich popisů a cen. Cestovní dokumenty obdržíte po úhradě doplatku, zhruba 3 týdny před odplutím. Jestliže platba nebyla provedena v termínu uvedeném ve smlouvě mezi Vámi nebo cestovní kanceláří / agenturou a společností Costa, nebo jestliže byla rezervace provedena méně než 3 týdny před odplutím, obdržíte místo cestovních dokumentů faxem nebo e-mailem přehled Vaší rezervace.

Cestovní pasy a víza

Pasy: každý pasažér musí vlastnit platný cestovní pas a víza (pokud jsou požadována). Každé dítě (včetně dětí do 2 let) musí mít svůj vlastní pas. Pro vstup do USA musí být Váš pas strojově čitelný. Jméno a příjmení uvedené v cestovních dokumentech musí souhlasit se jménem a příjmením v cestovním pase, je tedy nezbytné, aby nám byla okamžitě oznámena každá změna jména a příjmení, což se týká zejména novomanželek. Jakékoliv rozdíly (včetně případných zkratek jmen nebo přezdívek) zjištěné při odbavení mohou vést ke zrušení zájezdu a neplatnosti pojistky. Jestliže cestující nevlastní požadovanou dokumentaci, nebude odbaven a naloděn a budou uplatněny storno poplatky.

Poznámka: Personál společnosti Costa si může ponechat Vaše cestovní pasy po nalodění a mít je v úschově po celou dobu plavby, aby mohly být předkládány přístavním úřadům. Pasy mohou být pasažérům vydány jen při výletech na pevninu.

Víza: důrazně Vám doporučujeme si u Vašich místních konzulárních úřadů zjistit případné vízové povinnosti. Jestliže některý z pasažérů nebude mít požadovanou dokumentaci, bude při nalodění odmítnut a budou uplatněny storno poplatky. Doporučujeme, abyste si zjistili vízovou povinnost ve Vaší cestovní kanceláři / agentuře nebo na příslušných ambasádách nejméně dva měsíce před odplutím.

Libye: po připlutí do Libye dostanete do pasu razítko od místních úřadů. Předem Vás upozorňujeme, že ve Vašem pasu nesmí být žádná izraelská razítka ani víza (ani prošlá). Pro skupiny zajistí lodní společnost Costa víza požadovaná pro vylodění v Libyi. Dva týdny před odplutím zašle relevantním úřadům všechny údaje z cestovních pasů. Pro účastníky fakultativního výletu bude cena víza obsažena v ceně výletu. Všem ostatním pasažérům bude cena za vízum přičtena k jejich osobnímu účtu. Těm, kteří se vydají na pevninu samostatně, skupinové vízum umožní navštívit pouze Tripolis.

Očkování

Společnost Costa Vás žádá o prověření případných požadavků na očkování pro všechny navštívené země u svého obvodního lékaře.

V přístavu

Nalodění

Doprava do přístavů nalodění

Pokud jste si koupili zájezd včetně letecké přepravy (plavba + charterový let), postaráme se o Vaši dopravu až do přístavu nalodění (pouze na lodi Costa Atlantica, plavba Pearls of Caribbean). Pokud plánujete individuální dopravu do přístavu, společnost Costa Vám nabízí transfery autobusem za zvláštní tarif z letiště Malpensa v Milanu do Savony nebo z letiště Marco Polo v Benátkách do přístavu. Pokud chcete využít soukromého transferu, obraťte se na Vaši cestovní kancelář / agenturu.

Parkování v přístavu

Pokud plánujete cestu do přístavu vlastním autem, můžete využít bezpečného parkování přímo v přístavu. Většina přístavů v Evropě poskytuje tyto parkovací služby. Podrobnější informace o parkování, cenách a způsobu rezervace naleznete ve svých cestovních dokumentech.

Odbavovací terminál Palacrociere

Společnost Costa vybudovala v Savoně nový odbavovací terminál, který je řízen přímo lodní společností. Velmi moderní terminál Palacrociere je skvěle vybavený a zaručuje všem pasažérům vřelé přijetí, pohodlí a rychlé a přesné nalodění a vylodění. Costa plánuje otevření dalších odbavovacích terminálů v přístavech ve Středomoří, aby svým zákazníkům zajistila dokonalejší služby.

Odevzdání zavazadel

Po svém příjezdu do přístavu odevzdáte svá hlavní zavazadla (vyjma příručních zavazadel) za asistence personálu společnosti Costa na místě k tomu určeném, a to obvykle již od 10:30. Upozorňujeme, že všechna zavazadla musí být opatřena barevnými visačkami, které naleznete ve svých cestovních dokumentech. Vašich zavazadel se ujmou portýři, kteří je dopraví přímo do Vaší kajuty.

Odbavení a kontrola dokumentů při nalodění

Nalodění začíná v čase uvedeném ve Vašem itineráři. Před naloděním budete požádáni bezpečnostní službou o předložení Vašeho cestovního pasu a cestovních dokumentů. Před vstupem na loď budou ještě skenována Vaše příruční zavazadla. Nejpozději jednu hodinu před odplutím musí být všichni pasažéři na palubě.

Přednostní nalodění pasažérů ubytovaných v apartmá

Pasažéři, kteří mají rezervované ubytování v apartmá, mají nárok na přednostní odbavení. Po příjezdu do přístavu se obraťte na personál zákaznického servisu (Customer Service), který Vám sdělí všechny potřebné informace.

Vylodění

Informaci o postupu vylodění dostanete přímo na lodi od lodního personálu na zvláštní schůzce k tomu určené. Stejné informace budou také uvedeny v lodních novinách „Today“, které dostáváte každý den do své kajuty. Pasažéři ubytovaní v apartmá mají nárok na přednostní vylodění ihned po pasažérech s transfery k časným letům. Časy vylodění budou pro ostatní pasažéry stanoveny s ohledem na časy odjezdů transferů a potřeby jednotlivých skupin. Pokud máte jakékoliv individuální požadavky na vylodění, sdělte nám je v dostatečném předstihu.

Zavazadla

Během poslední noci plavby označte svá zavazadla visačkami, které naleznete v kajutě, a nechte je přede dveřmi své kajuty. Náš personál si je převezme a Vy si je vyzvednete po vylodění na určeném místě v přístavu. Doporučujeme, abyste si ponechali malé příruční zavazadlo obsahující vše, co budete potřebovat ráno před vyloděním. (Ve Vašem příručním zavazadle musíte mít své případné léky a brýle. Do příručního zavazadla doporučujeme umístit též toaletní potřeby, cennosti, fotoaparáty a křehké předměty.)

Dotazník

Během posledního dne plavby lodí Vám bude do kajuty doručen dotazník. V dotazníku budete požádáni o zhodnocení okružní plavby a kvality služeb. Vašich názorů a případných návrhů si velmi vážíme, neboť nám pomáhají zlepšovat naše služby. Proto Vás prosíme, abyste si našli chvíli času na vyplnění tohoto dotazníku.

Život na lodi

Denní program

Lodní noviny „Today“

Vaše dny a noci na lodi mohou být aktivní nebo zcela odpočinkové, přesně podle Vašeho přání. Všechny činnosti na lodi jsou pořádány naším animačním týmem, vy se jen rozhodujete, kdy a jaké aktivity se chcete zúčastnit. Kompletní přehled všech událostí na lodi během každého dne naleznete v lodních novinách „Today“, které Vám budou doručeny do kajuty každý večer. „Today“ zároveň obsahují všechny informace o lodi, trase a navštívených přístavech. Při výletu na pevninu si je vezměte sebou, obsahují totiž také kontaktní telefonní čísla a čas odplutí lodi!

Kajuty a apartmá

Vybavení kajut a kajutové služby

Všechny naše kajuty jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, klimatizací, satelitním televizorem, telefonem, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů a radiem. Jméno Vašeho kajutového stewarda naleznete na kartě uvnitř kajuty. Kajuta je také vybavena ložním prádlem a ručníky, které jsou pravidelně vyměňovány. Koupelny jsou vybaveny mýdlem a sprchovým gelem. Koupací čepici a hydratační krém můžete obdržet u svého kajutového stewarda zdarma pouze na vyžádání, a to z důvodu ochrany životního prostředí a omezení spotřeby plastu.

Jednolůžkové kajuty

Na většině lodí naleznete omezený počet jednolůžkových kajut. Na některých lodích je omezený počet dvoulůžkových kajut, které je možné využít jako jednolůžkovou kajutu za příplatek obsazenosti kajuty pouze jednou osobou. Před rezervací si prověřte dostupnost a ceny.

Výhody při ubytování v apartmá

Mimo služeb a vybavení kajut, které jsou společné pro všechny pasažéry, mají naši hosté ubytovaní ve všech druzích apartmá (Mini Suite, Suite, Panoramic Suite, Grand Suite, Samsara Suite) nárok na následující výhody:

- přednostní odbavení při nalodění a vylodění

- osobní steward

- čerstvé ovoce v apartmá každý den

- oběd nebo večeři v apartmá na vyžádání

- vana s vířivkou* včetně županů a trepek

- pozvánka na exkluzivní koktejl s kapitánem

- přednost při výběru stolu a turnusu u večeře (dle možností)

- možnost rezervace výletů přes osobního stewarda

* mimo Mini Suites na lodích Costa Fortuna a Costa Magica, které jsou vybaveny pouze sprchovým koutem

Snídaně a kajutový servis

Snídaně: hosté, kteří si přejí donášku kontinentální snídaně do kajuty, si tuto službu mohou večer objednat vyplněním speciálního formuláře a zavěšením na vnější kliku dveří kajuty. Tato služba je zdarma a poskytuje se v časech uvedených v objednacím formuláři.

Speciální snídaně při zvláštních příležitostech (na některých lodích): pokud si při zvláštních příležitostech přejete vyjímečnou snídani ve své kajutě, můžete si vybrat:

- pestrou ovocnou snídani z několika druhů čerstvého ovoce a ovocných džusů

- romantickou snídani s rudými růžemi

- VIP snídani s kaviárem, uzeným lososem a šampaňským

Tato speciální snídaně je za poplatek, který bude přičten k Vašemu osobnímu účtu.

Kajutový servis: dostupný 24 hodin denně. Do kajuty si můžete objednat občerstvení za nominální částku nebo nápoje z baru za příslušnou cenu a 15% servisní poplatek. Menu pro kajutový servis naleznete ve své kajutě. Objednávku můžete provést po telefonu zavoláním na uvedené číslo, donáška se uskuteční cca za půl hodiny.

Teplota v kajutě

Teplota ve všech kajutách a apartmá může být individuálně nastavena na termostatu na stěně kajuty. Pokud potřebujete pomoc s nastavením požadované teploty, obraťte se na Vašeho kajutového stewarda.

Interaktivní televize

Na některých lodích jsou v kajutách intalovány interaktivní televize, na kterých si za poplatek můžete vybrat filmy ke sledování nebo si objednat služby na lodi.

Napětí na lodi

Elektrické zásuvky na lodích mají následující parametry:

Costa Concordia: 220/115 V

Costa Magica, Costa Fortuna, Costa Mediterranea, Costa Atlantica: 220/110 V, 60 Hz

Costa Victoria, Costa Romantica: 220 V, 60 Hz pro holicí strojky v koupelně, 220/110 V (1200 W) v kajutě

Costa Classica: 220 V, 60 Hz pro holicí strojky v koupelně, 220 V (800 W) v kajutě

Costa Europa: 220/110 V

Costa Allegra: 220/110 V, 60 Hz pro holicí strojky

Costa Marina: 220/110 V, 60 Hz pro holicí strojky

Z bezpečnostních důvodů Vám doporučujeme používat pouze holicí strojky. Vysoušeče vlasů jsou součástí vybavení každé kajuty. Žehlení v kajutách je přísně zakázáno.

 

 

 

 

Aktivity na lodi

 

 

 

 

Zábava pro děti a dospívající

Den na lodi: děti všech národností si mohou hrát s jinými dětmi stejného nebo přiměřeného věku. O děti se postará náš zkušený animační tým a rodiče si mohou v klidu odpočinout. Lodní personál může pečovat o Vaše děti v následujících časech: od 09:00 do 12:00, od 15:00 do 18:00 a od 21:00 do 23:30.

Na lodích jsou 4 kluby:

Mini Club pro děti od 3 do 6 let. Vaše děti se budou bavit při nejrůznějších hrách, kreslení a tvorbě nebo při maškarní party.

Maxi Club pro děti od 7 do 11 let. Perfetní úkryt pro děti tohoto věku. Budou se bavit při honbě za pokladem nebo si zasportují. Pro klidnější chvíle je připraven velký výběr filmů nebo her.

Teen Junior pro děti od 12 do 14 let a Teen Club pro mládež od 15 do 18 let. I dospívající mládež si může užít na lodi spoustu zábavy. Mládež se může zabavit sportem nebo fitnes aktivitami, může sledovat video nebo si zahrát na dýdžeje během rockové lekce.

Den v přístavu: během kotvení lodi v přístavu se můžete vydat na výlet na pevninu a dítě svěřit do péče některého z klubů (rezervace přímo na lodi).

V noci: pro děti od 3 let nabízíme rodičům baby-sitting službu. Můžete si tak užít večer bez starostí o dítě, o které bude dobře postaráno. Tato služba se poskytuje od 23.30 do 01:30 (rezervace přímo na lodi).

Poznámka: Program klubů se liší podle jednotlivých lodí a počtu dětí. V některých termínech mohou být aktivity klubů omezené. Časy programů jsou zveřejňovány přímo na lodi. Tyto služby nejsou poskytovány dětem ve věku 2 let a mladším.

Umění na lodi

Všechny lodě flotily, zejména haly, salóny, kajuty a apartmá jsou vyzdobeny uměleckými díly – sochami, plastikami nebo obrazy od některých velmi známých italských nebo mezinárodních umělců. Na některých lodích najdete i umělecké galerie, kde si v aukci můžete pořídit i umělecké dílo, které Vás zaujalo.

Knihovna

V lodní knihovně si můžete půjčit zdarma knihy.

Kasino

Na každé lodi naleznete kasino s hracími automaty, ruletou a dalšími hracími stoly. Vzhledem k mezinárodním zákonům je kasino otevřeno pouze během plavby na širém moři a je přístupné pouze dospělým osobám. Pamatujte na to, že úhrady za žetony v kasinu nemůžete hradit Vaší Costa kartou.

Výlety na pevnině

Fakultativní výlety jsou organizovány s ohledem na program lodi, tj. na časy připlutí a odplutí. Výlety je možné koupit přímo na lodi nebo na webu společnosti Costa costacruise až do 4 dnů před odplutím. Termíny uzávěrek pro rezervace výletů se dočtete v lodních novinách „Today“. Na některé výlety je možné vzít jen omezený počet osob a tak Vám doporučujeme koupit si vybrané výlety co nejdříve. Pro každý výlet s průvodcem v určitém jazyce je stanoven minimální počet účastníků. Pokud je počet účastníků nižší než tento minimální počet, může být nezbytné kombinovat národnosti účastníků. Na rezervace výletů se vztahuje 100% stornopoplatek, tj. při zrušení rezervace nebo nenastoupení výletu není žádná refundace. Program výletů a jejich ceny mohou být změněny pořadatelem kdykoliv bez předchozího upozornění. Některé náročnější výlety nejsou vhodné pro pasažéry s pohybovými obtížemi. Mějte na paměti, že nezávislé prohlídky některých přístavů mohou vyžadovat víza, doporučujeme toto prověřit ve Vaší cestovní kanceláři / agentuře, na ambasádě nebo konzulátu ještě před cestou. Ceny za výlety zahrnují dopravu, průvodce a případná víza, pokud není stanoveno jinak v popisu výletu. Jídlo a pití je zahrnuto jen tehdy, je-li to uvedeno. Děti ve věku od 4 do 14 let mají nárok na 30% slevu z ceny výletu za dospělou osobu. Děti do 4 let cestující s rodiči mají výlet zdarma (bez nároku na sedadlo v autobusu).

Fitnes centrum a lázně

Plavby lodí:Na lodi můžete zdarma využít následující sportovní aktivity a zařízení: tělocvičnu, běžeckou dráhu, multifunkční sportovní hřiště, saunu, vířivky a bazény. Tato zařízení jsou různá na každé lodi. Na každé lodi je fitnes instruktor a jeho služeb můžete zdarma využít při následujících aktivitách: fitnes chůzi, nízko výdajovém a vysoko výdajovém aerobiku, strečinku, relaxačních lekcích, cvičení legs, bums & tums, vodním aerobiku apod. Veškeré fitnes a telocvičné vybavení je dodáno firmou Technogym, společností, pro kterou je fyzická kondice a krása filozofií směřující ke zlepšení kvality života. Inovační systém Technogym umožňuje na konci každého týdne zjistit, kolik kalorií jste celkem během cvičení spálili (tato služba je zpoplatněna).

Za zvláštní poplatek si také můžete objednat osobní cvičení, osobní lekce jógy nebo lekce cvičení Pilates. Na lodích flotily Costa je kladen velký důraz na wellbeing, tj. celkovou tělesnou a duševní pohodu, zejména na lodi Costa Concordia s lázeňským centrem Samsara Spa – největšími lázněmi, jaké kdy byly na lodi vybudovány. Na všech lodních naleznete lázeňské a zkrášlovací centrum Spa and Beauty Centre, kde si můžete dokonale odpočinout při masážích, léčebných a zkrášlovacích ošetřeních obličeje nebo celého těla, nebo si nechat vytvořit nový účes. Také můžete využít možnosti rezervovat si speciální balíčky léčebných kůr v předstihu ještě před odplutím za zvýhodněné ceny. Rezervace jsou možné na webu costacruise, kde také naleznete všechny informace a ceny. Zde je několik příkladů:

- Formula Regeneration (recept na regeneraci): terapeutická sportovní masáž, osobní trénink, osvěžující masáž nohou;

- Time for Two (čas pro dva): balíček pro páry, masáž, osvěžující masáž nohou a zvlhčující ošetření rukou pro dva;

- Total Wellness (úplná pohoda): zvlhčující ošetření obličeje, ionto-termické ošetření proti celulitidě, kůra s mořskými řasami a masáž, zvlhčující masáž rukou.

Fotografie a obchod s fotografiemi

Během většiny událostí na lodi a při výletech na pevnině jsou přítomni lodní fotografové. Pokud jste fotografováni, nemáte žádnou povinnost si fotografii koupit. Všechny fotografie jsou později vystaveny ve fotogalerii, kde si je můžete v klidu prohlédnout a pokud se Vám některá z nich líbí, můžete si ji koupit. Plavba včetně výletů je také natáčena na video, které si můžete koupit.

Ve Photo shopu si můžete nechat udělat portrét, vyvolat nebo vytisknout fotografie, koupit místní SIM kartu do mobilního telefonu, koupit pohlednice a fotografické příslušenství. Najdete tam také poštovní služby, nicméně Vám doporučujeme, abyste si poštu vyřídili během výletů na pevninu.

Internetová kavárna

Každá z lodí flotily Costa má svou internetovou kavárnu se satelitním připojením k internetu. Zde se můžete připojit k internetu za poplatek, který budete hradit Costa kartou. Můžete surfovat po síti, vyřídit si e-maily, chatovat online nebo posílat elektronické pohlednice i během plavby po moři. Suurfování po webu společnosti Costa je zdarma.

Prádelna, čistírna a žehlení

Prát prádlo je určitě ta nejposlednější věc, kterou byste chtěli o dovolené dělat. Na všech lodích Costa naleznete prádelnu, čistírnu i žehlení za poplatky. Tašky na prádlo určené k vyprání a ceník naleznete ve své kajutě. Z bezpečnostních důvodů je přísně zakázáno žehlit v kajutě.

Zdravotní služby

První pomoc a lékařské ošetření je zajištěno lodním lékařským personálem z asociace lodních lékařů (National Onboard Doctors Association) a sestrou. Běžné ordinační hodiny jsou uvedeny v lodních novinách, ale v nezbytných případech je ošetření dostupné 24 hodin denně. Na každé lodi je moderně vybavená ošetřovna, na které je možné uskutečnit jen omezené lékařské zákroky. Poskytnutí lékařského ošetření a léků je za mírný poplatek. Léky proti nevolnosti a mořské nemoci jsou k dispozici na ošetřovně nebo u informačního pultu. V případě zdravotních obtíží známých již před plavbou o nich prosím informujte svou cestovní kancelář / agenturu již při rezervaci.

Obchody a butiky

Nemusíte být zrovna vášnivými kupujícími na to, abyste si nenašli příležitost ke skvělému nákupu v našich lodních obchodech nebo při výletech v přístavech. Naše dárkové obchody a butiky nabízejí nejrůznější zboží jako např. importované parfémy, kosmetiku, oblečení pro volný čas, šperky, hodinky, suvenýry, fotografické vybavení a příslušenství. Obchody jsou otevřeny každý den pouze během plavby po moři. Zveme Vás také k nákupu alkoholu a zahraničních cigaret za duty free ceny. Mějte prosím na paměti, že pro bezpečnost a pohodlí našich hostů Vám bude koupený alkohol uskladněn v našem skladu a bude Vám doručen do Vaší kajuty na konci plavby. Děkujeme za Vaše pochopení.

Palubní lehátka a zasklená veranda

Nacházejí se na venkovních palubách. Dovolujeme si Vás požádat, abyste na lehátkách nenechávali své osobní věci, pokud je nepoužíváte. Osušky jsou k dispozici také u bazénu, použité nechávejte v příslušných nádobách.

Plavby lodí Zábava

Během dne náš animační typ organizuje různé aktivity pro pasažéry na horních palubách i ve společenských místnostech. Těchto aktivit se může účastnit každý. Každý večer na lodích Costa je příležitostí pro nové zážitky. V hlavním sále Vás pobaví show s kabaretiéry, tanečnicemi a baviči. Za klidnější hudbou můžete zajít třeba do Piano baru. Pokud dáte přednost legraci, Karaoke může být to pravé. Můžete zajít na drink do jednoho z našich barů nebo si jít zatancovat při živé hudbě v tanečním sále. Zábava až do rána na Vás čeká v našem nočním klubu, kde náš DJ hraje jeden hit za druhým. Celkový přehled všech událostí naleznete v našich lodních novinách Today.

Informační pult / zákaznický servis

Podobně jako recepci v hotelu, náš informační pult / zákaznický servis najdete v hlavní hale. Pro jakékoliv Vaše dotazy, přání nebo připomínky je náš informační pult otevřen 24 hodin denně.

 

 

 

 

Restaurace a bary

 

 

 

 

V menu našich restaurací a bufetů naleznete široký výběr italských a mezinárodních jídel. V bufetech je také nabídka místních specialit podle navštívených zemí a přístavů. Každé menu v restauraci zahrnuje předkrm, první chod, hlavní chod s masem nebo rybou, salát, sýry, dezert a zmrzlinu. Na vyžádání je také vegetariánské menu nebo jídla na základě speciálních dietních požadavků.

Snídaně: snídani můžete mít ve své kajutě, v samoobslužném bufetu nebo v restauraci. Pro časně vstávající je již od svítání v barech k dispozici káva a croisant.

Oběd: v samoobslužném bufetu nebo s obsluhou v restauraci.

Večeře: večeři si vychutnáte v restauraci s obsluhou u přiděleného stolu.

Rezervace stolu pro večeři

Po celou dobu plavby máte přidělený stejný stůl. Při rezervaci si prosím určete čas večeře a velikost stolu (stoly jsou pro 2, 4, 6 a 8 osob). Pamatujte prosím na to, že hlavní restaurace jsou nekuřácké. Potvrzení Vaší rezervace večerního stolování naleznete ve své kajutě. Večeře se podává ve dvou turnusech v následujících časech:

1. turnus: od 19:00

2. turnus: od 21:00

Tyto časy se mohou měnit v závislosti na sezóně a programu plavby. Konkrétní časy jídel budou vždy uvedeny v denních novinách „Today“.

Zvláštní dietní požadavky

Hosté, kteří vyžadují zvláštní dietu (diabetickou, bezlepkovou, košer atd.), tento požadavek musí nahlásit v době rezervace ke zjištění, zdali bude možné toto dietu pro ně zajistit.

Gala večeře

Gala večeře je příležitostí pro zvláštní menu, slavnostní atmosféru a přítomnost kapitána a jeho důstojníků (pokud je to možné). Během každé plavby se koná celá řada speciálních gastronomických událostí, jako např. velkolepý a lákavý půlnoční bufet nebo Al Fresco bufet u bazénu na horní palubě se skvělými sochami z ledu (v závislosti na sezóně). Dále se konají různé tematicky zaměřené bufety podle navštívených přístavů nebo půlnoční překvapení v salonech. Speciální menu jsou také podávána během Vánoc, Novoroční plavby nebo Velikonoc.

Klubové restaurace

Na palubách lodí Costa Concordia, Costa Magica, Costa Fortuna, Costa Mediterranea, Costa Atlantica a Costa Victoria si můžete rezervovat stůl v klubové restauraci. Jídla v těchto restauracích připravují šéfkuchaři Gualtiero Marchesi a Gian Paolo Belloni ze restaurace Zeffrino (nejlepší italská restaurace v Las Vegas). Večeře se zde servíruje od 19:30 do 20:00, pokud není uvedeno jinak. Rezervovat místo si můžete u informačního pultu. Poplatek za večeři za osobu je 20 EUR / 20 USD plus nápoje a 15 % servisní poplatek.

Vinný lístek

Vinné sklípky na lodi jsou mimořádně dobře zásobené více než 80 různými značkami vína. Vína k našim menu jsou pečlivě vybírána someliéry z FISAR (asociace someliérů italských hotelů a restaurací).

Nápoje

Na nápojích můžete během Vaší plavby ušetřit koupí speciálních nápojových balíčků (víno, minerálky a alkoholické nápoje). Můžete si je objednat do 4 dnů před odplutím na našem webu costacruise nebo přímo na lodi u informačního pultu. Upozorňujeme Vás, že pro bezpečnost a pohodlí našich hostů Vám bude koupený alkohol uskladněn v našem skladu a bude Vám doručen do Vaší kajuty na konci plavby. Děkujeme Vám za pochopení.

Bary a kavárny

V našich barech a restauracích naleznete široký výběr italských a mezinárodních vín, lihovin a nealkoholických nápojů. Na našich lodích je celá řada tematicky zaměřených barů; ve vinárně (Wine Bar) si můžete vybrat nejlepší vína, šampaňské a sekty, v Cognac & Cigar Bar na Vás čeká skvělý výběr koňaků a doutníků. Útrata v barech, kavárnách, bufetech a restauracích jde na Váš osobní účet. K nákupům nápojů se automaticky připočítává 15% servisní poplatek.

Lavazza

Ve všech barech, kavárnách a salónech si můžete dopřát značku Lavazza, nejoblíbenější italskou kávu. Lavazza je na trhu více než 100 let a díky své chuti a kvalitě je jedničkou v Itálii.

Jak na lodi platit

Na lodi ve své kajutě naleznete Vaši osobní Costa kartu, která potvrzuje Vaši identitu během plavby. Pro Vaše pohodlí je na všech lodích zaveden bezhotovostní platební systém a veškeré nákupy na lodi budete hradit Costa kartou. Na Váš osobní účet tak budou připsány všechny úhrady za nákup dárků, za nápoje v barech, vinárnách a kavárnách, za služby čistírny a prádleny, telefonní hovory a fakultativní výlety na pevnině (jedinou vyjímkou je kasino, kde Costa kartu nemůžete použít). Na konci plavby lodí obdržíte závěrečné vyúčtování, ve kterém budou detailně uvedeny všechny Vaše úhrady. Váš účet můžete uhradit v hotovosti (v EUR nebo USD), cestovními šeky nebo platební kartou (viz níže). Servisní poplatek ve výši 15% bude přičten k úhradám nápojů a procedur v kosmetickém salónu.

Platební karty

Zavedli jsme nový systém úhrady platebními kartami, který umožňuje hradit všechny Vaše výdaje přímo Vaší platební kartou. K tomu nás musíte na začátku plavby písemně zmocnit a potom již jen obdržíte účet do Vaší kajuty a ten bude přímo uhrazen Vaší kartou, pokud se nerozhodnete jinak. K úhradám na lodi přijímáme následující platební karty: American Express, VISA a MasterCard. Doporučujeme Vám, abyste před odjezdem informovali svého vydavatele platební karty, že odjíždíte na dovolenou a budete ji používat v zahraničí.

Poznámka: Nepřijímáme platební karty Maestro, Switch a elektronické platební karty jako např. Visa Delta nebo Visa Electron.

Osobní šeky

Nepřijímáme úhrady osobními šeky.

Měna a směnárna

Zákonnou měnou na lodích Costa je Euro. Vyjímkou jsou následující případy, kdy je zákonnou měnou Americký dolar:

- Costa Magica a Costa Mediterranea při plavbách v Karibiku

- Costa Victoria a Costa Romantica při plavbách v Jižní Americe

- Costa Victoria a Costa Romantica při transatlantických plavbách na jaře 2006

Služby směnárny na lodi jsou omezené. Směnárna je obvykle zavřená, pokud loď kotví v přístavu a tak Vám doporučujeme, abyste měli sebou vždy dostatek místní měny nebo cestovní šeky s menší nominální hodnotou. Na lodi nejsou žádné automatické bankomaty. Litujeme, ale na platební kartu nemůžeme poskytovat zálohy v hotovosti ani směňovat osobní šeky za hotovost. Cestovní šeky můžete směnit za hotovost u informačního pultu.

Další informace pro plavby lodí

Kouření

Kouření je přísně zakázáno v divadlech, restauracích, samoobslužných bufetech (uvnitř lodi), chodbách, halách, výtazích a na schodištích. V salónech jsou vyhrazené prostory pro kuřáky. Dýmky a doutníky je možné kouřit jenom na určených místech. Z požárních a bezpečnostních důvodů cigarety zhášejte a odkládejte jenom do popelníků a nikdy je neházejte přes palubu.

 

Spropitné

Vzhledem k mezinárodním zvykům v pohostinském odvětví je spropitné poskytováno jako výraz spokojenosti s dobrými službami. Pro Vaše pohodlí jsme zavedli automatický systém poskytování spropitného, který zajišťuje spravedlivé rozdělení Vašeho spropitného mezi personál. Stanovená částka účtovaná hostovi bude rozdělena mezi personál zajišťující stravování (vrchní číšník, asistent vrchního číšníka, obsluhující číšník, asistent obsluhujícího číšníka, personál v samoobslužném bufetu) a personál pečující o Vaši kajutu (kajutový steward). Vaše spropitné nebude rozděleno nespravedlivě mezi všechen personál na lodi, ale je určeno přímo těm, kteří se starali o Vaši kajutu a o Váš stůl v restarauci nebo těm, které byste mohli osobně odměnit. Místo toho, abyste měli starosti s tím, kdy, jakou částkou a koho odměnit spropitným, je stanovena částka 6 Euro na dospělou osobu a den plavby (tam, kde je zákonnou měnou Euro) nebo 6 USD za den plavby (tam, kde je zákonnou měnou Americký dolar). Jedinou vyjímkou jsou plavby na lodích Costa Magica a Costa Mediterranea v Karibiku, kde je výše spropitného stanovena na 8,50 USD. Pro děti ve věku 4 až 17 let je výše spropitného stanovena na 50 % spropitného za dospělé osoby. Toto spropitné bude připočteno k vyúčtování Vašeho osobního účtu, které obdržíte na konci plavby. Pokud si v souvislosti s Vaším názorem na poskytované služby přejete částku spropitného zvýšit nebo snížit, můžete tak učinit do půlnoci posleního dne před vyloděním u informačního pultu. Pro Vaše pohodlí je je také k ceně kupovaných nápojů s barech a vinárnách připočten 15% servisní poplatek.

Denní zprávy

V případě satelitního příjmu jsou denně tištěny noviny informující o hlavních zprávách z celého světa.

Hosté se zvláštními potřebami

Společnost Costa vychází vstříc všem potřebám hostů, kteří chtějí zažít plavbu na lodi, ale přitom mají zvláštní potřeby, problémy s pohyblivostí nebo poruchu zraku. Tímto Vás laskavě prosíme, abyste o svých případných zvláštních potřebách informovali cestovní kancelář / agenturu již během rezervace. Doporučujeme, aby hosté se zvláštními potřebami cestovali s doprovodem. Omezený počet kajut může nabídnout ubytování i hostům s postižením. Detaily postižení musí být oznámeny již při rezervaci. Hosté odkázáni na invalidní vozík musí mít svůj vlastní skládací invalidní vozík standardních rozměrů a doprovod, který jim bude asistovat. Rozměry invalidního vozíku musí být oznámeny společnosti Costa při rezervaci. Zařízení některých přístavů může hosty odkázané na invalidní vozík vyloučit z přepravy na pevninu, zejména tehdy, když loď zůstává na kotvě a pasažéři se přepravují na pevninu ve člunech.

Těhotenství

Vzhledem k tomu, že lodě nejsou zařízeny na asistenci během těhotenství ani porodu, nemůžeme potvrdit rezervaci ženám, které by v době odplutí dosáhly 29. týdne těhotenství.

Zvláštní požadavky

Hosté se zvláštními požadavky je musí oznámit již při rezervaci, abychom mohli prověřit, zdali tyto požadavky mohou být uspokojeny. Společnost Costa nemůže zaručit, že všem požadavkům může být vyhověno.

Věkový limit pro plavby lodí

Rádi bychom Vás upozornili na to, že děti do 18 let na našich lodích nemohou cestovat bez doprovodu.

Bohoslužby

Bohuslužby v kapli na lodi jsou římsko-katolické a jsou vedeny především italsky. V lodních novinách „Today“ naleznete čas a místo konání bohoslužeb.

Bezpečnost na lodi

Během celé plavby Vám doporučujeme nosit obuv na nízkém podpatku, zejména při chůzi po venkovních palubách. V případě mokré paluby je třeba si dávat pozor na uklouznutí.

Telekomunikace

Satelitní spojení

Z lodi můžete telefonovat ze své kajuty pomocí našeho satelitního spojení. Můžete také přijímat faxy a telegramy. Poplatky za tyto služby jsou uvedeny na lodi. Pro asistenci se spojte s informačním pultem nebo přepážkou služeb zákazníkům. Pro telefonní nebo faxové spojení z pevniny na loď musí volající nejprve zadat satelitní kód pro oblast moře, kde se loď právě nachází a potom satelitní číslo lodě

Mobilní telefony

Díky spolupráci s mobilním operátorem Tim jsou naše lodě pokryty GSM signálem, který Vám umožní používat Váš mobilní telefon – telefonovat a používat SMS zprávy i během plavby po moři. Použití Vašeho mobilního telefonu je možné za podmínky, že jste buď zákazníkem operátora Tim, nebo má Váš operátor mezinárodní roaming se společností Tim. Informace dostanete v našem Photo shopu, kde si také případně můžete koupit předplacenou SIM kartu operátora Tim.